Балансування - настройка механізмів для оптимізації їх роботи, процедура для врівноваження обертових деталей машин (роторів, колінчастих валів, коліс, шківів, складальних одиниць). Вона дозволяє розподілити навантаження обертових мас в механізмі для усунення вібрації, яка негативно впливає на обладнання. Своєчасна динамічне балансування деталей збільшує ресурс техніки і продовжує термін служби.
Для чого потрібна динамічна балансування?
Під час роботи механізму вісь обертання деталі може не збігатися з центральною віссю інерції (перехрещуватися або перетинатися поза центром мас). Така невідповідність призводить до виникнення додаткових відцентрових сил і моментів, які потребують зрівноважуванні. Деталь з порушеним балансом під час роботи створює додаткове навантаження на підшипникові вузли, підсилює вібрацію, прискорює знос всіх деталей і скорочує термін служби всього механізму.
Незбалансовані механізми видають до 30% менше продуктивності і значно швидше виходять з ладу, що призводить до значних втрат на виробництві. З огляду на високу вартість обладнання і значне зниження продуктивності, набагато вигідніше провести процедуру балансування. Вона допомагає:
продовжити термін служби і якість роботи дорогих механізмів;
скоротити витрати на ремонт.
Також маніпуляція дозволяє значно поліпшити продуктивність.
Особливості процесу динамічного балансування деталей
Динамічне балансування допомагає збалансувати динамічну неврівноваженість деталей і вузлів. Вона включає і вектор дисбалансів (статичну неврівноваженість), і момент дисбалансів (моментную неврівноваженість). Під час балансування визначаються значення дисбалансів деталей і вузлів і їх кути відносно головної осі обертання в площинах. Для врівноваження дисбалансів встановлюються додаткові маси або зменшуються вже наявні.
Вибір методу залежить від типу ротора (жорсткий або гнучкий), конфігурації і частоти його обертання. Застосовують низкоскоростную і високошвидкісну процедури в одній або декількох площинах. Балансування ротора складається з декількох етапів:
Визначаються параметри і фази вихідної вібрації.
Розраховуються існуючі дисбаланси, їх кути і компенсуючі маси.
Встановлюються вантажі (або зменшується маса) і вимірюється рівень залишкової вібрації.
Це складна процедура, в ході якої необхідно враховувати безліч технічних особливостей. Вона повинна проводитися кваліфікованими фахівцями на відповідному обладнанні. Агроман надає клієнтам послуги з балансування ротора, вала барабана подрібнювача, молотильного барабана, бітерів і іншого. В роботі використовується сучасне обладнання, яке постійно оновлюється.